Blog Layout

Viens no mums: docents no Meksikas Hesuss Alberto Kasaress Montess

jūn. 01, 2022

Meksika – tāla valsts ar svešu kultūru un atšķirīgu mentalitāti. Hesuss Alberto Kasaress Montess (Jesus Alberto Cazares Montes) jeb kā kolēģi un studenti pasniedzēju saīsināti dēvē – Hesuss Montess, lauzis šo stereotipu par tālo kultūru un atšķirīgo skatījumu uz dzīvi. Hesuss Montess sākotnēji rada klusa un kautrīga cilvēka iespaidu, taču līdz ko tiek uzsākta saruna, telpa tiek piepildīta ar siltumu un saproti, ka intervija tiks aizvadīta iejūtīgi aizrautīga un inteliģenta cilvēka sabiedrībā. Hesuss Montess ir Meksikas pilsonis, kas savu doktora grādu fizikā ieguvis Nacionālajā politehniskajā institūtā Pētniecības un progresīvo pētījumu centrā (CINVESTAV–IPN) (“Centre of Research and Advanced Studies at National Polytechnic Institute (CINVESTAV–IPN)”) Meksikā, pasniedzis dažādus kursus sešās augstskolās gan Meksikā, gan Horvātijā. Kopš 2019.gada Hesuss Montess pievienojies Ventspils Augstskolas akadēmiskajam personālam un pasniedz matemātikas un fizikas studiju kursus angļu valodā īstenotajā bakalaura studiju programmā “Datorzinātnes”. Lasot šo interviju, uzzināsiet vairāk par to, kāds bija Hesusa Montesa ceļš uz Ventspils Augstskolu un kā viņš iemīlējis Latviju, tās kultūru un tradīcijas.


Pastāsti mums par sevi un savu dzimteni!


Esmu dzimis nelielā pilsētiņā netālu no Gvadalaharas, Meksikā, ko sauc Cajititlan. Patiesībā slimnīca, kurā piedzimu, bija Gvadalaharā, kas ir viena no lielākajām pilsētām Meksikā. Bērnībā tēva darba dēļ mēs vairākkārt pārcēlāmies un dzīvojām dažādās Meksikas pilsētās. Pirms aizceļošanas es dzīvoju Gvadalaharā un Mehiko, kas ir ļoti dinamiskas, pārpildītas un trokšņainas pilsētas, bet, no otras puses, tās piedāvā plašas iespējas un aktivitātes. Tas ir kas tāds, kas man mazliet pietrūkst šeit – kultūras aktivitātes. 


Par sevi, es teiktu, ka esmu atvērts, optimistisks cilvēks, kurš mīl kafiju, mūziku un kultūru.

 

Pastāsti, lūdzu, par savu izglītību un darba pieredzi!


Es ieguvu bakalaura grādu fizikā Zakatekas Universitātē (Zacatecas University), maģistra grādu un doktora grādu fizikā ieguvu Pētniecības un progresīvo pētijumu centrā (Center of Research and Advanced Studies) Mehiko, kas ir otrais labākais pētniecības centrs Latīņamerikā, ieņemot 109.vietu pasaulē. Esmu strādājis dažādās Meksikas universitātēs, tostarp Nacionālajā Politehniskajā institūtā. Pēc doktorantūras kādu laiku pavadīju Rudžera Boškoviča institūtā (Ruđer Bošković Institute) Zagrebā, Horvātijā, un pēc tam strādāju par matemātikas profesoru Ročesteras Tehnoloģiju institūtā (Rochester Institute of Technology) Horvātijā. 


Kā nokļuvi Latvijā? Ventspils Augstskolā?


Šeit es dalīšos ar pilnu izklāstu par to, kā no Meksikas nokļuvu Horvātijā un pēc tam Latvijā.


Kad Mehiko ieguvu doktora grādu, vispirms devos uz Horvātiju kā viespētnieks un vēlāk es trīs gadus strādāju par matemātikas profesoru Ročesteras Tehnoloģiju institūtā Horvātijā. Kad es pasniedzu lekcijas Zagrebā, mani studenti bieži man teica: "Profesor, kāpēc jūs esat šeit, pie mums? Jūs esat ļoti talantīgs, jūs esat ļoti aizrautīgs, jūs daudz ko zināt, bet daudzi no mums uzskata, ka jūs šeit tērējat savu laiku ar muļķīgiem studējošajiem, kurus interesē tikai kursa nokārtošana, bet ne mācīšanās?" Godīgi sakot, es nepievērsu lielu uzmanību viņu komentāriem.

Taču šis institūts bija ieinteresēts iegūt universitātes statusu, bet saskaņā ar Horvātijas likumiem, ja profesoram ir diploms kādā konkrētā zinātnē, tad viņš ir kvalificēts pasniegt tikai šo konkrēto zinātni. Tā kā es esmu fiziķis, es varēju pasniegt fiziku, bet ne matemātiku (priekšmetu, ko tajā laikā pasniedzu).


Kādudien es tomēr ņēmu vērā savu studentu komentārus un nolēmu izaicināt sevi, atrodot universitāti, kurā atkal varētu pasniegt inženierzinātnes. Es meklēju dažādas vakances, tad es pieteicos un saņēmu pozitīvu atbildi no mūsu augstskolas. Es atbraucu uz Ventspili, un mēs parakstījām līgumu. Pēc tam, mazāk nekā 3 dienu laikā, es saņēmu vēl vairākas pozitīvas atbildes no universitātēm dažādās valstīs - tostarp no Horvātijas!


Tomēr VeA bija pirmā. Tā kā man nepatika karstais laiks - Latvija man varēja piedāvāt ideālus laikapstākļus, tāpēc es izvēlējos Ventspili. Tagad, atskatoties uz šo pieredzi, esmu patiešām priecīgs, ka viss notika tieši tā, kā tas notika. Domāju, ka man patiešām paveicās, ka man bija iespēja sākt strādāt par pasniedzēju VeA, un esmu ļoti laimīgs, ka varu būt daļai no VeA saimes.


Kā redzi savu nākotni šeit, VeA? Un kādu Tu redzi VeA pēc 3-5 gadiem?


Man patiešām ir paveicies būt daļai no VeA saimes, ne tikai tāpēc, ka esmu IT fakultātē, bet arī tāpēc, ka nesen pievienojos VSRC. Šī pilnvērtīgā iesaiste ļaus man augt ne tikai kā profesoram, bet arī kā pētniekam. Turklāt es mācos latviešu valodu, tādējādi es varu būt arī noderīgāks augstskolai.


Šobrīd VeA piedalās dažādos projektos gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī. Tas nozīmē lielāku mūsu augstskolas publicitāti, kas var nozīmēt arī augstskolas izaugsmi tuvākajā  nākotnē.


Papildus tam, divus mēnešus atpakaļ es tiku ievēlēts docenta amatā. Vai man ir vajadzīgi vēl citi iemesli, lai būtu lepnam, ka piederu VeA saimei?


Kā Tu raksturotu VeA studējošos? Kādi mācību paņēmieni ir visefektīvākie studiju procesā? Vai vari sniegt kādu padomu studentiem?


Diemžēl neesmu strādājis tieši ar latviešu studējošajiem, jo parasti pasniedzu lekcijas ārzemju studentiem. Tā patiešām ir lieliska pieredze, jo no viņiem spēju iemācīties daudz dažādas pieejas un metodes, kā mācīt.


Matemātika ir loģiska un strukturēta zinātne, bet ar to ir jāstrādā, daudz jāmācās, lai iegūtu pilnīgu izpratni par to. Esmu redzējis, ka daži studējošos spēj apgūt lietas no pirmā acu uzmetiena, bet esmu redzējis arī studējošos, kuriem ir daudz jāstrādā un jārisina daudzi uzdevumi, pirms viņi apgūst šo priekšmetu. Es gribētu teikt, ka katram no mums ir nepieciešama atšķirīga mācību pieeja, tāpēc pirmais padoms, kuru varu dot jebkuram studējošajam, ir iepazīt sevi un atrast, kura mācību metode jums ir vispiemērotākā, un tad izmantot  to.


Ļoti svarīgi ir nekad neierobežot sevi ar tikai klasē apgūstamo vielu. Dodieties uz bibliotēku un pārskatiet klasē apgūtos materiālus, kā arī nākamās nodarbības materiālus - jūs tos labāk izpratīsiet.


Grāmatā Sjuņdzi (Xunzi) ir interesants citāts: "Pastāsti man, un es aizmirsīšu. Māci mani, un es atcerēšos. Liec man to darīt, un es iemācīšos" Mācīšanās procesā ir iesaistīti divi cilvēki - pasniedzējs (es redzu pasniedzēju kā palīgu, neko vairāk) un students. Ja students tikai apmeklē lekcijas un regulāri nestrādā, būs grūti iegūt padziļinātas zināšanas par mācību priekšmetu, bet, ja studenti lasa papildu materiālus vai apspriež tēmas un mājasdarbus ar kursa biedriem, tad panākumi ir gandrīz garantēti.


Es to varu rezumēt ar paša citātu: Neviens nekļūst par kapteini peldbaseinā.


Vai Tu varētu padalīties ar 3 - 5 atziņām, kas atvieglotu dzīvi un padarītu cilvēkus laimīgākus?


"Ja tavai problēmai ir risinājums - kāpēc jāuztraucas? No otras puses, ja tavai problēmai nav risinājuma - kāpēc jāuztraucas?"


"Labi lēmumi rodas no pieredzes - pieredze rodas no sliktiem lēmumiem!" (citiem vārdiem sakot, nebaidieties kļūdīties, bet mācieties no kļūdām).


"Ja no debesīm krīt citroni, iemācies pagatavot limonādi!!!" (citiem vārdiem sakot, pārveidojiet problēmu par iespēju).


Vai Tev pietrūkst Meksika? 


No Meksikas man visvairāk pietrūkst ēdiena...Eiropā šādu ēdienu nav iespējams atrast. Jā, es zinu, Eiropā ir daudz "meksikāņu" restorānu (mums ir pat viens šeit, Ventspilī). Tomēr tie piedāvā tā saukto Tex-Mex ēdienu. Tas ir Meksikas ietekmes rezultāts ASV dienvidu daļā (īpaši Teksasā, no kā arī cēlies šis nosaukums). Taču īstus meksikāņu ēdienus noteikti neviens nepiedāvā.


Vai Tu uzskati  Latviju par savām mājām?



Es domāju, ka par mājām var saukt vietu, kur tu jūties ērti, vietu, kurā tu vari sasaistīt sevi ar vietējo kultūru, un īpaši, ar kuru tu spēj izveidot saikni. Pēc četriem gadiem, kas pavadīti šeit, esmu sācis saistīt sevi ar Latvijas kultūru, un tagad, kad mācos latviešu valodu, mana saikne ar Latviju ir tikai nostiprinājusies. Turklāt es dejoju folkloras deju grupā un dziedu folkloras kora ansamblī. Tagad man ir sapnis piedalīties Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos.


Jā, es saucu Latviju par savām mājām, un ar katru dienu es kļūstu lepnāks par šo zemi, jo ar katru dienu mana saikne ar Latviju paliek ar vien stiprāka.


Dalīties ar ziņu

Citi jaunumi

Autors Rota Rulle 20 maijs, 2024
Tikšanās Bulgārija - Latvija - Ukraina Kosmosa laikapstākļu izpētes iniciatīva 2024. gada 3.- 7. jūnijs Primorsko, Bulgārija Galvenās tēmas: Galvenās kosmosa laikapstākļu izpētes jomas organizācijās; Saules uzliesmojumu pētījumi; Kopīgu projektu apspriešana; Reģionālās, Eiropas un starptautiskās Saules un kosmosa laikapstākļu izpētes un lietojumu programmas; Par palīdzību Ukrainai zinātniskās un tehniskās pētniecības potenciāla atjaunošanā; Organizatoriskie jautājumi. Informācijai: Vladislavs Bezrukovs (VSRC, Latvija): vladislavsb@venta.lv Projekta Nr. lzp-2022/1-0017. Vairāku viļņu garuma kvaziperiodisku pulsāciju pētījums Saules un zvaigžņu uzliesmojumos.
Autors Rota Rulle 20 maijs, 2024
Ventspils Augstskolas “Jaunuzņēmumu vadības” studenti Selīna Glaudāne, Kristaps Rozentāls, Roberts Vītoliņš, Alise Plotova un Haralds Barkāns dosies uz jaunuzņēmumu un tehnoloģiju konferenci Tallinā, kas norisināsies trīs dienas – no 22. līdz 24. maijam. Studenti ikdienā pārstāv dažādas jomas, taču visus pamatā saista uzņēmējdarbība un jaunuzņēmumi. Aizraušanās ar uzņēmējdarbību un inovācijām liek studentiem meklēt katru iespēju paplašināt savas zināšanas un kontaktu loku jaunuzņēmumu ekosistēmā. “Tā kā šī ir konference mums aktuālā jomā, bet mums kā studentiem ir ierobežotas iespējas būt par šī pasākuma apmeklētājiem, mēs esam pieteikušies un esam pieņemti kā brīvprātīgie, lai dotu savu ieguldījumu pasākuma norisē, kas savukārt sniedz mums iespēju pieredzēt arī pasākuma programmu un būt tā dalībniekiem,” stāsta studenti. Latitude59 ir ikgadēja jaunuzņēmumu un tehnoloģiju konference Tallinā, kas pulcē uzņēmējus, investorus un tehnoloģiju entuziastus no visas pasaules, lai veidotu kontaktus, mācītos un apspriestu jaunākās tendences jaunuzņēmumu ekosistēmā. Konferencē notiek runas, paneļdiskusijas un semināri, kurus vada veiksmīgi uzņēmēji, investori un nozares eksperti. Tēmas ietver līdzekļu piesaistīšanu, uzņēmējdarbības apjoma palielināšanu, jaunās tehnoloģijas un spēcīgas uzņēmuma kultūras veidošanu. Latitude 59 rīko arī jaunuzņēmumu konkursu, kurā agrīnā stadijā esošie jaunuzņēmumi prezentē savas idejas žūrijai, lai gūtu iespēju iegūt balvas un iepazītos ar potenciālajiem investoriem un partneriem. Papildu pasākumi Latitude59 nedēļas laikā ir paredzēti dziļāku kontaktu veicināšanai un jēgpilnu sarunu veidošanai nepiespiestā gaisotnē. Par konferenci : https://latitude59.ee/ -- Jaunuzņēmumu vadība jeb "Business Academy" studiju programma ir profesionālā bakalaura studiju programma, kas balstīta uz Somijas un "mācīšanās darot" principiem. Tā sniedz jauniešiem iespēju apgūt uzņēmējdarbības gēnu, studiju laikā gūstot pieredzi, lai nodrošinātu apņēmīgu un spēcīgu nākotnes līderu izaugsmi. Vairāk informācijas par studiju programmu "Jaunuzņēmumu vadība" - ŠEIT vai https://businessacademy.lv
Autors Rota Rulle 16 maijs, 2024
Šī gada 9. un 10. maijā Viļņā, Lietuvā norisinājās starptautiskās elektronikas sacensības EIFTronic 2024, kur Ventspils Augstskolas elektronikas studentu komanda ieguva godpilno ceturto vietu . Ventspils Augstskolas studentu komandu veidoja profesionālās bakalaura studiju programmas "Elektronikas inženierija" pirmā kursa studenti – Edgars Rajevskis , Marta Dzelme un Vineta Liliana Dudone . Studentu komanda uz sacensībām devās kopā ar Informācijas tehnoloģiju fakultātes docentu Matīsu Maltisovu. Konkursā visiem dalībniekiem bija jāizpilda teorijas tests, bet pēc tam katram komandas dalībniekam jāveic savs praktiskais uzdevums. Šoreiz Marta Dzelme veica iegultās programmēšanas uzdevumus ar Raspberry Pi , Vineta Liliana Dudone elektriskās shēmas saslēgšanu un tās darbību raksturojošo parametru mērījumus, aprēķinus, bet Edgars Rajevskis digitālā pulksteņa montēšanas un lodēšanas praktisko uzdevumu. EIFTronic ir ikgadējs starptautisks konkurss elektronikas studentiem, kurā pēc vairāk kā 4 gadu pārtraukuma piedalījās arī studentu komanda no Ventspils Augstskolas. Informācija par konkursu pieejama ŠEIT .
Autors Rota Rulle 15 maijs, 2024
2024. gada 9. maijā Ventspils Augstskolā (VeA) notika Ventspils Starptautiskā Radioastronomijas centra seminārs “Mikroviļņu Saules novērojumi STEF projekta ietvaros”, kurā ziņoja D. Bezrukovs un V. Bezrukovs. Projekts Nr. lzp-2022/1-0017 "Vairāku viļņu garuma kvaziperiodisku pulsāciju pētījums Saules un zvaigžņu uzliesmojumos" (STEF) Tiek realizēts ar Latvijas Zinātņu padomes (LZP) atbalstu un aptver dažādas aktivitātes Saules un zvaigznes uzliesmojumu pētīšanā un to iespējamā prognozēšanā. Viena no tām ir Saules un Saules aktīvo apgabalu mikroviļņu starojuma novērošanas sagatavošana un veikšana ar radioteleskopu RT-32 Irbenē. Projekta ideoloģijā Saules novērojumi varētu būt uzskatīti, kā kādas zvaigznes novērojumi (“Sun as a star”) un rezultātus būs iespējams salīdzināt ar veselu zvaigžņu klāstu. Saules uzliesmojumi ir viens no cēloņiem kas veido zināmo negatīvo ietekmi uz Zemi un visas cilvēces dzīves aspektiem. Šajā jomā Saules aktivitātes, uzliesmojumus un kosmiska laika veidošanas likumsakarības pētīšanai un to prognozēšanai ir liela nozīme, kas pieaug ar katru gadu. Saules mikroviļņu polarizēta starojuma novērošana un analīze dod unikālas iespējas mērīt un pētīt magnētisko lauku indukcijas un plazmas parametrus Saules koronā dažādos augstumus virs fotosfēras. Pašlaik Saules novērojumi notiek Irbenē ar radioteleskopu RT-32, kas ir aprīkots ar daudzkanālu spektropolarimetru. Spektropolarimetrs paredzēts, lai uztvertu un mērītu mikroviļņu starojuma plūsmas abas cirkulārās polarizācijas 12 frekvenču kanālos vienlaicīgi un aptvertu 4.1-14.1 GHz (2.3-7.5 cm viļņu garumos) diapazonu. Spektropolarimets ir integrēts ar datu savākšanas sistēmu, laika dienestu un antenas vadīšanas sistēmu, lai veiktu novērojumus automātiski. Saules novērojumu un datu apstrādes standarta procedūrā ir iespējams iegūt informāciju par mikroviļņu starojuma intensitāti un polarizācijas pakāpi pa Saules disku, kas ļauj izveidot divdimensionālas Saules kartes. Ziņojumā tika atklāti jauni novērojumi par mikroviļņu polarizēta starojuma aktīvajiem apgabaliem, kuri ir saistīti ar noteiktiem Saules uzliesmojumiem. Semināra prezentācija pieejama ŠEIT .
Autors Rota Rulle 13 maijs, 2024
9. maijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas, Vidzemes Augstskolas un Ventspils Augstskolas Ekonomikas un uzņēmējdarbības promocijas padomes atklātajā sēdē divas VeA zinātnes doktora grāda pretendentes sekmīgi aizstāvēja savu promocijas darbu. DIĀNA LĪDUMA kļuva par otro un VALENTĪNA SEMAKINA par trešo zinātnes doktora grāda (Ph.D.) ieguvēju sociālajās zinātnēs Ventspils Augstskolā kopīgajā doktora studiju programmā “Ekonomika un uzņēmējdarbība”! Diānas Līdumas promocijas darba tēma ir “Komandas darbs ražošanas uzņēmumos Latvijā" (angļu valodā – "Teamwork in manufacturing companies in Latvia") un Valentīnas Semakinas promocijas darba tēma – "Ekonomiskā prognozēšana uz DSGE modeļu pamata" (angļu valodā – "Economic forecasting based on DSGE models "). Darbi pieejami: ŠEIT Zinātnes doktora grāda pretendente Diāna Līduma ir lektore ar 27 gadu pieredzi. Strādājusi augstākajā izglītībā no 1996. gada – savu karjeru darbā ar pieaugušo auditoriju attīstot vairākās Kurzemes reģiona augstskolās un augstskolu filiālēs. Pamatdarba vieta ir RTU Liepājas akadēmija, Diāna arī strādā Ventspils Augstskolā kā vieslektore. Sākotnēji, vidējās profesionālās izglītības līmenī RTU Liepājas mācību zinātniski tehniskajā kompleksā, apgūta uzņēmējdarbības vadīšanas un organizācijas specialitāte un uzņēmējdarbības organizatora kvalifikācija, studijas turpinātas RTU bakalaura un maģistra līmenī, iegūstot inženierzinātņu bakalaura grādu ekonomikā, transporta ekonomikas un organizācijas specializācijā un ekonomikas zinātņu maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā. Pētniecības gaitas uzsāktas Liepājas Universitātes Vadībzinātņu institūtā. Zinātnes doktora grāda pretendente Valentīna Semakina ir Ventspils Augstskolas Ekonomikas un pārvaldības fakultātes vieslektore – pasniedz nodarbības makroekonomikas kursā studiju programmā “Biznesa vadība” un “Vadībzinātne”. Zinātniskā grāda pretendente ir Ventspils Augstskolas absolvente – 2019. gadā ieguvusi profesionālo bakalaura grādu biznesa vadībā un 2020. gadā ieguvusi profesionālo maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā. Viņas akadēmiskais ceļš sākās bakalaura studiju laika un ir apliecināts ar dalību starptautiskās zinātniskās konferencēs, publikācijām un dalību projektos. Apsveicam Diānu un Valentīnu ar augsto sasniegumu un novēlam tiekties pēc jauniem zinātniskiem aicinājumiem!
Autors Rota Rulle 13 maijs, 2024
No 22. līdz 26. aprīlim Ventspils Augstskola kopā ar Ventspils 2. vidusskolu rīkoja skolēnu un studentu konferenci projekta RACOBEU (Radioastronomija. Sadarbība starp Eiropas universitātēm: Zinātnisko un tehnoloģisko prasmju attīstīšana, izmantojot astronomiju) ietvaros. Konferencē Ventspilī piedalījās sadarbības partneri no Latvijas, Spānijas un Polijas. Visas nedēļas garumā notika lekcijas, semināri, ekskursijas, praktiskās nodarbības un radošas aktivitātes. Konferences pirmajā dienā Latvijas, Spānijas un Polijas skolēnu komandas iepazīstināja ar sevi un savām pārstāvētajām izglītības iestādēm. Ventspils 2. vidusskolas skolēni kopā ar skolotājiem bija sagatavojuši aktivitātes ar latviešu tradīcijām, dziesmām un dejām. Pēc Ventspils 2. vidusskolas apskates konferences dalībnieki devas uz Irbeni, kur viņiem bija iespēja apskatīt radioteleskopu kompleksu, doties ekskursijā Andreja Dzelmes pavadībā un uzzināt par VeA IZI VSRC notiekošajiem pētījumiem ar kuriem iepazīstināja Dmitrijs Bezrukovs un Vladislavs Bezrukovs. Nākamajā dienā notika augstskolu pasniedzēju un pētnieku vadītās lekcijas : Silvia Diaz (UPNA) "Presentation of the UPNA and RACOBEU", Pawel Bialoblocki (AMU) “Astronomical Observatories of the Adam Mickiewicz University”, Jesus Alberto Cazares Montes (VUAS) “A short journey to the physics”, Jesús Palacián and Patricia Yanguas (UPNA) “The role of mathematics in astronomy”. Konferences turpinājumā sekoja skolēnu astronomijas projektu prezentācijas: V2V skolēni prezentēja Saules novērojumu metodes; Milana Odincova “ Solar Cycles ”, Polina Luganceva “ Geomagnetic storms ”, Sofija Bezrukova “ Solar Radioastronomical observatories ”, Pavel Tokarev “ The Solar & Heliospheric Observatory (SOHO) ”, Max Odincov “ Solar Dynamics Observatory (SDO) ”, Irubide team (Maria Molina Hernando, Eva Sanchez Hernandez, Javier Muniain LuqueXabier Aramendia Unzue, Unai Allue Bere, Adrian Martinez Michel) no Spānijas prezentēja projektu " NIMBUS: “Earth from the skies ". Polijas skolēni Spark team (Monika Urbaniak, Anna Dziadon, Tytus Golec, Antonin Judek, Oleksii Subota) iepazīstināja ar projektu “ Graphical Astronomical Project ”. Dienas noslēgumā tikāmies Ventspils Piejuras Kempingā, kur notika prāta spēļu konkurss un citas radošas aktivitātes. 24. aprīlī UPNA universitātes studenti Endika Aguirre un Wassim Bouzarhoun novadīja prakstiskās nodarbības Saules kartēšanas datu apstrādē. Pēc nodarbībām sekoja zinatniskā ekskursija uz Zinātnes centru “VIZIUM”. Nākamo dienu konferences dalībnieki pavadīta klausoties lekcijas (Vladislavs Bezrukovs (VUAS) “ Space based observatories and instruments ”, Jesus Alberto Cazares Montes (VUAS) “ Lilliput ruling the world of Titans ”), apmeklējot Ventspils Planetāriju un observatoriju. Milana Odincova un Sofija Bezrukova rīkoja ekskursiju pa Ventspils vecpilsētu. Konferences noslēgumā tika pasniegti sertifikāti un izteiktas pateicības. RACOBEU projekts turpinās, lai jau nākamā gada pavasarī tiktos otrajā skolēnu un studentu konferencē, kur mūs uzņems kolēģi no Polijas. RACOBEU projekts tiek īstenots ERASMUS+ “KA220 Sadarbības partnerība augstākajā izglītībā” programmas ietvaros. Projekta partneri ir Universidad Publica de Navarra (UPNA, Spānija), Ventspils Augstskola (VeA, Latvija), Uniwersytet IM. Adama Mickiewicza w Poznaniu (AMU, Polija), IES Padre Moret-Irubide (Spānija), Spark Academy – Liceum Ogólnokształcące (Polija), Ventspils 2. vidusskola (Latvija). 
Citas ziņas
Share by: