Blog Layout

Projekta “Atbalsts Ventspils Augstskolas starptautiskās sadarbības projektu sagatavošanai pētniecībā un inovācijās (ATVASE)” (projekta Nr. 1.1.1.5/18/I/009) izpildes pirmie seši mēneši

dec. 28, 2018
2018. gada 2. jūlijs – 2018. gada 31. decembris

2018. gada 31. decembrī noslēgsies pirmie seši mēneši projekta “Atbalsts Ventspils Augstskolas starptautiskās sadarbības projektu sagatavošanai pētniecībā un inovācijās (ATVASE)” (projekta Nr. 1.1.1.5/18/I/009) īstenošanā, kura ietvaros tiek realizēts JIV-ERIC (Joint Institute for VLBI ERIC; VLBI – ļoti garas bāzes interferometrija (no eng. – very long base interferometry); ERIC – European Research Infrastructure Consortium.) Latvijas Republikas nacionālā mezgla konsorcija (NMK) partnerības plāns.  

Darbība 1.2. Braucieni uz programmas "Apvārsnis 2020" un Eiropas Savienības 9.Ietvara programmas ietvaros organizētu partnerības biržu un informācijas dienu pasākumiem. 

No 3. līdz 7. decembrim VSRC Tālizpētes nodaļas inženieris Nils Bērziņš un VeA Zinātņu un attīstības daļas projektu vadītāja Maija Cēbere apmeklēja ikgadējo Eiropas Savienības kosmosa nozarei veltīto tīklošanās un informācijas apmaiņas pasākumu “European Space Week”, kas notika Marseļā, Francijā.

 Pasākumā piedalījās augsta līmeņa amatpersonas, kā arī galvenās lietotāju kopienas. Turklāt gada kosmosa lietojumprogrammas „Space Oscars” tika piešķirti apbalvojumi Eiropas jaunākajiem kosmosa lietojumprogrammu pētniekiem un novatoriem.

 Pasākuma laikā pārstāvji piedalījās dažādu jomu semināros un darba grupās, kurās bija iespējams uzzināt jaunākās attīstības tendences gan augšupejošo (upstream), vidējo (midstream) un lejupejošo (downstream) pakalpojumu jomās, tai skaitā ES globālās navigācijas satelītu zvaigznāja “Galileo”, zemes novērošanas programmas “Copernicus” un Eiropas ģeostacionārās navigācijas pārklājuma pakalpojumā (EGNOS).

 ES kosmosa nedēļas atklāšanas plenārsēde pulcēja runātājus no privātā un valsts sektora, kuri pārrunāja, kā Eiropas satelītu navigācijas un Zemes novērošana kalpo kā spēcīgs instruments, lai risinātu mūsdienu ekonomiskās, sociālās un vides problēmas un radītu iespējas izaugsmei un darbavietu radīšanai.

 Pasākuma plašajā programmā bija iespēja tikties ar dažādu organizāciju tai skaitā augstskolu/ universitāšu, publisku un privātu organizāciju pārstāvjiem, lai apspriestu potenciālus sadarbības projektus, tai skaitā Horizon 2020 projektu formā. 
                                  
VeA pārstāvjiem ir iespējams piekļūt visu pasākumu apmeklētāju datu bāzei (sarakstam), kā arī piedalīties Eiropas līmeņa apbalvošanas ceremonijā, kuras laikā varēja uzzināt par jaunākajām un ES fondu atbalstītajām inovatīvajām uzņēmējdarbības un inovāciju idejām. 

Bildes no “European Space Week”. 

Vairāk par pasākumu norisi ir iespējams vērot attēlos šajā saitē: Šeit 


JIV-ERIC LR nacionālā mezgla konsorcija plāna izpilde


Sešu mēnešu laikā Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu institūts „Ventspils Starptautiskais Radioastronomijas centrs” (VeA IZI VSRC) realizējis 11 aktivitātes, iekļaujot četrus darba braucienus, vienu zinātniskās konferences apmeklējumu, noorganizētas divas konsorcija valdes sēdes un četri darba semināri. Darba semināru mērķis ir veicināt sadarbību un projektu veidošanu ar jau esošajiem partneriem – Latvijas Universitātes Astronomijas institūtu (LU AI) un Atomfizikas un spektroskopijas institūts (LU ASI), Rīgas Tehniskā universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultāti (RTU ETF) un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Ģeomātikas katedra, kā arī piesaistīt jaunus partnerus. 


3.2. darbība. Darba braucieni (Latvijas un ārvalstu) dalības nodrošināšanai



JIV-ERIC konsorcijā Laika periodā no 2. jūlija līdz 31. decembrim VSRC darbinieki piedalījušies 4 ārzemju darba braucienos un apmeklējuši vienu zinātnisko konferenci. No 20. – 23. septembrim VSRC vadošais pētnieks Vladislavs Bezrukovs devās uz Katāniju, Itālijā, kur piedalījās VLBI jauno projekta ideju sanāksmē “BRAND F2F”. Sanāksmē piedalījās inženieri un radio astronomi no Vācijas, Itālijas, Spānijas, Nīderlandes, Zviedrijas un Latvijas. Grupas mērķis bija izstrādāt jauna krioģēno platjoslas radio astronomisko uztvērēju prototipu. Papildus, ārpus BRAND sapulces, ar Hat Lab direktoru Gino Tuccari tika apspriesta ideja veidot kopīgu zemas frekvences VLBI tīklu, apvienojot Itāliju, Ķīnu, Vāciju un iespējams arī Latviju. Hat Lab šobrīd būvē savu antenu masīvu. 

Bildes no V. Bezrukova komandējuma Itālijā. 


No 25. – 26. septembrim VSRC direktors Valdis Avotiņš apmeklēja ILT (International LOFAR Telescope) dibinātāju padomes sēdi, Amsterdamā, Nīderlandē. Komandējuma nolūks bija pārstāvēt VSRC sanāksmē kā novērotājs un sniegt progresa ziņojumu par LOFAR – Baltics stacijas izveidi. Sēdes laikā tika apskatīti svarīgākie jautājumi par pārēju uz LOFAR 2.0, ILT darbības un attīstības tehnisko pusi, kā arī diskusijas par ILT stratēģisko pārvaldību.


VSRC pētnieks Vladislavs Bezrukovs no 3. – 13. oktobrim devās uz Granadu, Spānijā, kur piedalījās EVN (European VLBI Network) tīkla eksperimentālo inženieru TOG sanāksmēs un apmeklēja EVN zinātnisko konferenci. TOG (Technical Operations Group) sanāksmēs piedalījās pārstāvji no Vācijas, Nīderlandes, ASV, Spānijas, Itālijas, Dienvidkorejas, Latvijas, Zviedrijas, Krievijas un Somijas, kas nodrošina radioteleskopu tehnisku darbību kā vienots VLBI masīvs EVN tīklā. 

Bildes no EVN zinātniskās konferences


Sanāksmēs tika apspriesti jautājumi, kas saistīti ar VSRC darbību, piemēram, “beam maps” izveide, TOG priekšsēdētāja maiņa, RFI mērījumu veikšana Irbenē, pielietojot EVN tehniku un aparatūru no Yebes observatorijas


No 27. - 30. novembrim VSRC direktors kā Ventspils Augstskolas un VSRC pārstāvis piedalījās EVN Padomes sēdē un kā Latvijas pārstāvis JIV-ERIC dibinātāju padomes sēdē, kas notika Dwingeloo, Nīderlandē. Komandējuma mērķis bija VSRC radioteleskopu darbības progresa ziņojuma prezentēšana. EVN Padomes sēdē tika apskatīti TOG un observatoriju ziņojumi, kurā V. Avotiņš ziņoja par pašreizējo stāvokli Irbenē un kalibrēšanas testu iespējām, IVS (International VLBI service for Geodesy and Astrometry) pasākumi un radiastronomijas stratēģija.


3.3. darbība. Dalība starptautiskajās zinātniskajās konferencēs JIV-ERIC konsorcija ietvaros


Komandējuma laikā Granadā, Spānijā, no 3. – 13. oktobrim V. Bezrukovs apmeklēja starptautisko zinātnisko konferenci “14th EVN Symposium & Users Meeting”, kurā piedalījās ar plakātu “AGN intra-day and inter-day variability studies on VIRAC radio telescopes” (Vladislavs Bezrukovs, Mikhail Ryabov, Artem Sukharev, Arturs Orbidāns, Mārcis Bleiders).

Bildes no EVN zinātniskās konferences 


Komandējuma laikā tika apmeklētas simpozija sesijas par aktuālajām novērošanas metodēm un rezultātiem saistībā ar aktīvo galaktisko kodolu novērojumiem daudz-frekvenču režīmā, kā arī tika apmeklēts IRAM 30 m teleskops (Pico Veleta), kas ir viens no jūtīgākajiem teleskopiem milimetru viļņu diapazonā.  

IRAM 30 m teleskops (Pico Veleta) 


Teleskopa apskates laikā tika iegūta informācija par IRAM 30 m teleskopa uztveršanas sistēmu priekšrocībām. 


3.4. darbība. Pasākumu rīkošana dalības nodrošināšanai JIV-ERIC konsorcijā 



28. augustā, Rīgā, LU Atomfizikas un spektroskopijas institūtā, pirmā JIV-ERIC LR nacionālā mezgla konsorcija valdes sēde. Tās mērķis bija iepazināt sadarbības partnerus ar projekta ATVASE uzsākšanu un izrunāt JIV-ERIC konsorcija partnerības plāna īstenošanas iespējas, tematisko semināru organizāciju. 

Bildes no 28. augusta konsorcija valdes sēdes 


Sanāksmes laikā V. Avotiņš pastāstīja par jaunākajām ziņām EVN un ERIC struktūrvienībās, bet RTU asoc. prof. J. Kaminskis īsumā pastāstīja par savu pieredzi Starptautiskajā ļoti garas bāzes interferometrijas ģeodēzijas un astronometrijas dienesta (IVS) sanāksmē, ko rīkoja Norvēģijas kartogrāfijas aģentūra. 


4. oktobrī, RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē, Rīgā, notika darba seminārs par LOFAR un fāzēto antenu tehnoloģiju pielietošanas iespējām. Semināru vadīja VSRC vadošais pētnieks Romass Pauliks, kurš pastāstīja par vispārēju augstas veiktspējas skaitļošanas platformu UniBoard un tās pielietošanas iespējām. 

Bildes no 4. oktobra LOFAR semināra 


Semināra pirmajā daļā R. Pauliks prezentēja UniBoard Top Level Diagram, ar ko pats strādājis, kad piedalījās praktiskajās apmācībās Nīderlandes Radioastronomijas centrā ASTRON. R. Pauliks turpināja semināru par RF aparatūru, kurā izskaidroja RF bloka diagrammas shēmu, tās dizaina un sastāvdaļu specifikāciju un nobeigumā stāstīja par staru formētājiem, korelāciju, UniBoard UDP protokolu un nepieciešamiem rīkiem. Pēc prezentācijām notika diskusijas gan par semināra tematiem, gan citām tēmām.


31. oktobrī, LU Botāniskajā dārzā notika darba seminārs par lāzerlokācijas metodes izmantošanu. Semināru vadīja LU Astronomijas institūta direktors un pētnieks Kalvis Salmiņš, kurš pastāstīja par kosmosu un pirmajiem zinātniskajiem rezultātiem gan Zemes mākslīgo pavadoņu, gan impulsu lāzerlokācijas jomā. Lekcijas otrajā pusē K. Salmiņš pastāstīja par LU lāzerlokācijas stacijas pieredzi, darbojoties aptuveni 50 misijās, kā arī nozares problemātiku, 

piemēram, precīza laika pārnesi, pulksteņu sinhronizāciju un koordinātu precizitātes sasniegšanu. 

Bildes no 31. oktobra lāzerlokācijas metodes semināra un ekskursijas LU Botāniskajā dārzā.


Semināra otrajā daļā dalībniekiem bija iespēja, LU Botāniskā dārza direktora Ulda Kondratoviča pavadībā, apskatīt Palmu māju, Tauriņu māju un citas Botāniskā dārza ekspozīcijas. Pēc tam K. Salmiņš izrādīja lāzerlokācijas staciju, parādot gan lāzeru, gan tehnisko aprīkojumu, lai tas varētu pilnvērtīgi darboties.


13. decembrī notika projekta “ATVASE” 3.4. apakšdarbības apvienotais pasākums “VLBI metode – universāls instruments kosmosa pētījumos”, kurā tika iekļauts darba seminārs par VLBI metodes pielietošanu dažādās jomās, darba seminārs par VLBI un kosmosa ģeodēzijas kopējām tehnoloģiskajām iespējām, kā arī konsorcija valdes sēde.

 Pasākuma pirmajā daļā uzstājās VSRC vadošais pētnieks Ivars Šmelds, kurš pastāstīja, kas ir interferometrija un VLBI metode, tās attīstības vēsturi, kā arī ar ko šobrīd nodarbojas VSRC un plāni tālākajai nākotnei. Pēc tam uzstājām VSRC pētnieks Vladislavs Bezrukovs pastāstīja par kosmosa satiksmes kontroli un saviem pētījumu rezultātiem. Otro lekciju daļu vadīja RTU asociētais profesors Jānis Kaminskis un doktorants Lauris Goldbergs, kuri pastāstīja par VLBI un kosmosa ģeodēzijas savstarpējo saikni. L. Goldbergs izskaidroja globālās ģeodēziskās novērošanas sistēmas (GGOS) principu, bet J. Kaminskis pastāstīja par ģeodēziskajiem VLBI realizācijas priekšnosacījumiem, tehnoloģiskajām iespējām un teorētiskajiem ieguvumiem. J. Kaminskis pastāstīja arī par iegūto pieredzi no norvēģu kolēģiem, kur nesen bija devies komandējumā.  

Bildes no 13. decembra lekcijām un ekskursijas 


Pasākuma otro daļu VSRC sāka ar virtuālās astronomijas enciklopēdijas atklāšanu. Virtuālās enciklopēdijas mērķis ir iepazīstināt visus astronomijas interesentus, gan lielus, gan mazus, par dažādām kosmosa tēmām. Pēc svinīgā pasākuma notika divas aktivitātes – ekskursija fizikas skolotājiem un RTU studentiem pa VSRC elektronikas laboratorijām, kā arī JIV-ERIC LR nacionālā mezgla konsorcija valdes sēde. Valdes sēdē VSRC direktors Valdis Avotiņš ziņoja par pusgada laikā paveikto projektā ATVASE un astronomijas politiku Eiropā. Sanāksmes galvenais mērķis bija stratēģijas pilnveidošana un turpmāko tematisko semināru pielāgošana dažādām tēmām, lai piesaistītu arī citus sadarbības partnerus, piemēram, tēmas par optisko teleskopiju, izglītību, jonosfēras pētījumiem, tālizpēti, datu straumēšanu u.c.  

Dalīties ar ziņu

Citi jaunumi

Autors Rota Rulle 02 maijs, 2024
24. aprīlī ierastais studiju process Ekonomikas un pārvladības fakultātē tika aizstāts ar kopīgu, rodošu aktivitāti visiem 1.-3. kursa studējošajiem kopā. Studenti piedalījās biznesa ideju hakatonā “ Start up your business here ”. Paralēli Ventspils Augstskolai, šāds hakatons norisinājās arī Erasmus+ projekta “ENDORSE” partneruniversitātēs Austrijā Kremsā, Polijā University of Lodz, Midsweden university Zviedrijā. Katrā no valstīm tiek atlasītas 3 labākās komandas, lai tās pēc mēneša sacenstos starptautiskā finālā un labākā komanda no katras valsts iegūtu galveno balvu - braucienu uz Kremsas Lietišķo zinātņu Universitāti Austrijā. Ventspils Augstskolas žūrijas pārstāvji kā labākās komandas atzina “InnoStow” no “Biznesa vadības” 1. kursa, “Cramp In Hands” no “Jaunuzņēmumu vadības” 2. kursa, kā arī komandu “VenMar” no “Biznesa vadības” 1. kursa. Paldies komandu mentoriem no Business Academy, VATP, GreenTechCluster un VeA par vērtīgiem ieteikumiem, iedvesmu un palīdzību studentu ideju attīstīšanā. Paldies mūsu lieliskajiem studentiem par aizrautību, zināšanām un uzdrīkstēšanos! Pasākums tiek rīkots Erasmus+ projekta “ENDORSE” ietvaros un finansēts no Eiropas Komisijas līdzekļiem.
Autors Rota Rulle 29 apr., 2024
Piektdien, 26. aprīlī, aizsardzības ministrs Andris Sprūds Ventspils Starptautiskajā radioastronomijas centrā, kur tikās ar Ventspils Augstskolas rektoru Andri Vaivadu. Tikšanās laikā tika parakstīts sadarbības līgums, atjaunojot sadarbību starp VeA un Aizsardzības ministriju, kas tika izveidota 2021. gadā. “Latvijas zinātnieku pieredze un zināšanas, kā arī Irbenes radiostacijas centra kapacitāte un jauda ir apliecinājums Latvijas kosmosa tehnoloģiju attīstības potenciālam. NATO un Eiropas Savienības dienaskārtībā arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta kosmosa tehnoloģiju ietekmei uz drošību. Mūsu šodien noslēgtā vienošanās iezīmē kopīgu apņemšanos tupināt sadarbību starp aizsardzības un zinātnes nozarēm kosmosa tehnoloģiju jomā,” norāda aizsardzības ministrs Andris Sprūds. Lai nodrošinātu zinātnisko kapacitāti un ar kosmosa jomu saistīto projektu attīstību Latvijā tikšanās laikā tika pārrunāta sadarbības veicināšana starp Aizsardzības ministriju un Ventspils Augstskolu Eiropas Savienības un NATO Zinātnes un tehnoloģiju organizācijas ( NATO Science and Technology Organization, NATO STO ) programmu ietvaros. Tāpat abas amatpersonas pārrunāja potenciālo sadarbību Nacionālo bruņo spēku karavīru apmācībā sakaru un komunikācijas jautājumos. Vienlaikus Andris Sprūds reģionālajā vizītes laikā apmeklēja Ventspili un Ventspils novadu, kur viesojās Ventspils valstspilsētas pašvaldības domē un tikās ar Ventspils pilsētas un Ventspils novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas pārstāvjiem. Foto: Aizsardzības ministrija
Autors Rota Rulle 29 apr., 2024
2024. gada 27. aprīlī norisinājās pirmais Ventspils Augstskolas studentu "Airsoft" turnīrs. Airsoft ir aizraujošs sporta veids. Tajā izmanto reālu šaujamieroču kopijas, kas munīcijas vietā izmanto plastmasas bumbiņas. Šo sporta veidu parasti spēlē komandās, sekojot organizatora veidotam scenārijam. Komanda sastāv no pieciem cilvēkiem. Reizē uz spēles laukuma atradās divas komandas, kas cīnījās savā starpā. Pirmās spēles tika spēlētas ar "karoga" jeb " Capture the flag " režīmu, kur katrai komandai teritorijas centrā atradās karogs, kurš jānogādā savā bāzē. Tā komanda, kas pirmā nogādātu karogu līdz bāzei, uzvar iegūstot trīs punktus. Ja dalībnieks nesot karogu tiek sašauts, tad karogs tiek nomests zemē un to tālāk var aiznest tikai dzīvs komandas biedrs. Vērts atzīmēt, ka tiklīdz kāds dalībnieks tika sašauts, tam bija jāpaceļ roka un jādod zīme jeb jāsaka, ka tas ir sašauts. Tādā veidā signalizējot, ka dalībnieks ir izstājies, lai pretinieku komanda lieki nešautu pa šo, jau izstājušos, dalībnieku. Katrs spēles ilgums bija divas minūtes. Ja karogs tika izkustināts, taču neaiznests līdz bāzei, tad tika piešķirts viens punkts komandai. Ja tika "izšauti" visi pretinieku komandas dalībnieki, tad arī tika piešķirts viens punkts. Savukārt, ja komanda paņemtu pretinieku komandas karogu, tad tā komanda zaudē vienu punktu. Ar šādu spēles režīmu tika izspēlētas tikai pāris spēles, jo spēles režīms kļuva balstīts principā tikai uz dalībnieku fiziskām spējām jeb spēju pēc iespējas ātrāk aizskriet un savākt karogu pat bieži neizmantojot ieroci. Tāpēc šo spēļu punkti netika skaitīti kopā. Lai panāktu pēc iespējas godīgāku spēli un punktu novērtējumu, kā arī lai tiktu aktīvi izmantoti ieroči, tika izveidots jauns režīms. Šajā spēles režīmā visa spēle balstījās uz šaušanu. Iegūtie punkti bija nošauto spēles dalībnieku skaita starpība. Tas ir - ja vienai komandai tika nošauts viens komandas biedrs, bet otrā četri, tad komanda kurā palika visvairāk dzīvo dalībnieku iegūst punktus kā starpību. Šajā gadījumā trīs punktus. Ja spēlēs rezultātā izveidojās vienāds nošauto dalībnieku skaits, tad neviena komanda neieguva punktu. Katra komanda bija izspēlējusi pret katru komandu, tādā veidā iegūstot godīgu rezultātu un vietu sadalīšanu. Dalībnieki reģistrējās iepriekš norādītā pieteikšanās anketā, norādot visu dalībnieku vārdus, uzvārdus un komandas nosaukumu. Kopā turnīrā piedalījās 35 cilvēki, jeb 7 pilnas komandas. Pirmo vietu turnīrā ar lielu punktu pārsvaru guva komanda ar nosaukumu "BA". Otro vietu turnīrā ar divu punktu pārsvaru no trešās vietas, ieguva komanda ar nosaukumu "If you shoot us you are g**". Trešo vietu turnīrā ieguva komanda ar nosaukumu "Pēdējā brīža komanda". Pasākuma galvenais organizators Igors Šaters atzīst, ka ļoti paveicās ar laikapstākļiem, tā kā spēles norisinājās ārā un daļēji iekštelpās. Laiks bija ļoti silts un spīdēja saule, kas nodrošināja ne tikai raitas spēles, bet arī labu garastāvokli visiem dalībniekiem. Liels paldies @windawaairsoft par uzņemšanu un perfektu turnīra novadīšanu. Visi turnīra dalībnieki bija emociju pilni. Šis aktīvās atpūtas spēles veids izraisīja milzīgu adrenalīna uzliesmojumu studentos, kas ir ļoti vajadzīgs studentu dzīvē, uzturot balansu starp mācībām un atpūtu. Paldies Studentu Padomei par doto atbalstu un Ventspils Augstkolas mārketinga daļai par sagādātajām balviņām. Kā arī paldies "Kreklu Bode" par ilgstošo sadarbību un sagādātajām dāvanu kartēm pirmās vietas ieguvējiem. Liels paldies arī Kultūras Centram par finansiālu atbalstu, lai pasākums varētu notikt.
Autors Rota Rulle 26 apr., 2024
No 7. līdz 9. maijam ikviens Ventspils Augstskolas students, pasniedzējs un darbinieks tiek laipni aicināts iepazīt dažādās kultūras, kuru pārstāvjus ik dienas sastopam augstskolas gaiteņos. Ārzemju studenti un pasniedzēji no 9 dažādām valstīm prezentēs savu kultūru un lauzīs mītus par Francijas, Ukrainas, Vācijas, Indijas, Nigērijas, Ganas, Brazīlijas, Spānijas un Meksikas kultūru īpatnībām. Pasākuma laikā studenti un pasniedzēji iepazīstinās ar savas valsts kultūru un tradīcijām, izklaidēs klausītājus un sniegs iespēju doties arī gastronomiskos ceļojumos, cienājot ar savas valsts tradicionālajiem ēdieniem un dzērieniem. PROGRAMMA 7. maijs Indija 15:05 -15:30 Nigērija 15:40 - 16:10 Brazīlija 16:15 - 17:00 8. maijs Gana 15:05 -15:30 Meksika 15:40 - 16:10 Spānija 16:15 - 17:00 9. maijs Ukraina 15:05 -15:30 Vācija 15:40 - 16:10 Francija 16:15 - 17:00 Tiekamies!
Autors Rota Rulle 25 apr., 2024
🎓Vai Tu meklē studiju programmu, kas mainīs tavu skatījumu uz izglītību un uzņēmējdarbību? 👨‍🎓 Vai Tu: 🔹 Aizraujies ar uzņēmējdarbību; 🔹 Vēlies nepārtraukti uzlabot savas prasmes un kompetences; 🔹 Esi mērķtiecīgs/-a; 🔹 Vēlies justies tā, ka tavam viedoklim ir nozīme un ietekme; 🔹 Gribi radīt vērtību apkārtējiem cilvēkiem; 🔹 Vēlies iegūt pilnvērtīgu CV jau studiju laikā. Business Academy ir jaunuzņēmumu vadības bakalaura programma angļu valodā, kas balstās uz inovatīvām Somijas studiju metodēm, kur uzmanība nav tikai uz grāmatām, lekcijām vai eksāmeniem, bet gan darbošanos praktiski un mācoties no jomas speciālistiem. Lai dotu tev ieskatu studiju programmas ikdienā, Business Academy rīko BOOTCAMP 2024 , kur 3 dienu laikā Ventspilī Tu varēsi piedzīvot praktisko izglītību, izjūtot, kā ir mācīties no realitātes. 3 dienu laikā Tu: 🔹 Mācīsies no nozares profesionāļiem; 🔹 Radīsi reālistiskus risinājumus; 🔹 Pieredzēsi, kā īstenot savu ideju; 🔹 Atklāsi savu potenciālu un radošumu; 🔹Paplašināsi un veidosi savu iespēju un sadarbības loku. Lai piedalītos nometnē, tev būs jāpiedalās arī Day0 atlases kārtā 18. Maijā Startup House Rīgā , kur gūsi ieskatu jaunuzņēmumos un Business Academy. 👉 Piesakies un parādi, ko tu spēj! https://bit.ly/babootcamp2024 📅 KAD - 14. - 16. JŪNIJS 📍 KUR - Ventspils Augstskola 💰BEZ MAKSAS! 📝PAPILDUS INFO - https://businessacademy.lv/en/bootcamp-2024/
Autors Rota Rulle 25 apr., 2024
10. aprīlī aizvadījām Karjeras dienu 2024, kur dienas pirmajā daļā 59 “ēnas” kopā ar studentiem devās uz lekcijām sev interesējošā studiju programmā, iepazina pasniedzējus, studentus, augstskolas telpas un piedāvātās iespējas. Dienas otrajā pusē gan esošajiem, gan topošajiem studentiem bija iespēja iepazīt uzņēmumus, to darbības sfēras, aprunāties ar pārstāvjiem un, iespējams, atrast prakses vai pat darba vietu. Lielu paldies vēlamies teikt AE Partner, Acolad, Tilti Multilingual - Tulkošanas birojs Rīgā, Ventspils valstspilsētas pašvaldības domei, Bucher Municipal Latvia, Digi Media, Accenture, TestDevLab, VK Tranzīts un HansaMatrix par ieguldījumu VeA karjeras dienas īstenošanā! 
Citas ziņas
Share by: