Tālmācība valodas skolotāju darbā

PROJEKTS

Tālmācība valodas skolotāju darbā

Projekta nosaukums:“Tālmācība valodas skolotāju darbā”,

angļu valodā: “Teachers in the distance”

Projekta Nr. 2018-1-EE01-KA204-047114

Projekta akronīms: TID

Programma: Erasmus + stratēģiskā partnerība (KA2)

Projekta iesniedzējs: Pērnavas pieaugušo ģimnāzija (Pärnu Täiskasvanute Gümnaasium), Igaunija

Projekta sadarbības partneris Latvijā: Ventspils Augstskolas Tulkošanas studiju fakultāte (VeA TSF)

Citi projekta sadarbības partneri: Žešovas Informācijas tehnoloģiju un vadības universitāte (Wyźsza Szkola Informatyki i Zarzadzania z Siedziba w Rzeszowie), Polija; Valodu skola „Zebra” (KURZY ZEBRA s.r.o.), Čehija; Oulu Pieaugušo izglītības centrs – koledža (OULUN KAUPUNKI), Somijā.

Projekta vadītāja Ventspils Augstskolā: VeA TSF pētniece Silga Sviķe

Projekta zinātniskā grupa: Projektā ir iesaistīti VeA TSF zinātniskie darbinieki un valodu pasniedzēji.

Projekta realizēšanas periods: 25 mēneši no 01.11.2018. līdz 30.11.2020.

Projekta īss apraksts: Materiālu (metodoloģijas un vadlīniju) izstrāde valodu apguves kursiem, izmantojot tālmācības metodi.

Projekta mērķis: pedagogu kompetenču attīstīšana un paplašināšana.

Projekta kopējais finansējums: 152 435,00 EUR

VeA finansējums: 28 185,00 EUR

Kontaktpersona VeA: Silga Sviķe, e-pasts: silga.svike@gmail.com

Aktuāli par tālmācību valodu skolotāju darbā

Erasmus+ stratēģiskās partnerības inovāciju un labās pieredzes apmaiņas projektā, apvienojoties partneriem no Somijas, Igaunijas, Čehijas, Polijas un Latvijas, ir izstrādāta metodoloģija un apkopti vairāk nekā 200 rīki un platformas, kas spēj nodrošināt būtisku atbalstu valodu skolotājiem tiešsaistes nodarbību izveidē un īstenošanā.


Ventspils Augstskolas organizētajā vebinārā 2021. gada 12.maijā tiks prezentēta starptautiskajā projektā “Teachers in the distance” izveidotā tīmekļa vietne. Vietnē ir iespējams iepazīties ar izstrādāto metodoloģiju, vadlīnijām, valodu stundu piemēriem, rīku lietošanas pamācībām, kā arī izmantot meklētāju, ar kura palīdzību var atrast nepieciešamo rīku valodas nodarbību materiālu gatavošanai.


Vebināra mērķauditorija: valodu skolotāji

Norises laiks: 2021. gada 12. maijs no plkst. 16.00 līdz 18.00

Norises vietas: Zoom platfoma (saite tiks nosūtīta uz reģistrēto e-pastu)

Reģistrācija pasākumam: reģistrācija šeit

Par dalību vebinārā tiks izsniegs elektroniski sagatavots sertifikāts.


Organizētājs: Ventspils Augstskolas Tulkošanas studiju fakultāte, Mūžizglītības centrs

Inženieru iela 101, Ventspils, LV-3601

e-pasts: mic@venta.lv tālrunis: 636 29650

Autors Reinis Hartmanis 24 maijs, 2021
Šā gada maijā noslēdzas Erasmus+ stratēģiskās partnerības inovāciju un labās pieredzes apmaiņas projekts “Tālmācība valodu skolotāju darbā”, kurā kopā ar sadarbības partneriem – valodu skolotājiem no Somijas, Igaunijas, Čehijas un Polijas – darbojās arī Ventspils Augstskolas Tulkošanas studiju fakultātes (VeA TSF) pētnieki Guntars Dreijers, Sintija Ozoliņa, Silga Sviķe, Aiga Veckalne, Jānis Veckrācis un Artūrs Viļums. Projekts norisinājās no 2018. gada 1. novembra līdz 2021. gada 31. maijam, un tā laikā notika trīs starptautiskas projekta dalībnieku sanāksmes klātienē, viena tiešsaistē, kā arī Oulu pieaugušo izglītības centra pedagogu organizētās piecu dienu tiešsaistes mācības valodu skolotājiem par nodarbību organizēšanu tiešsaistē. Projekta tīmekļvietnē lasāms viss par projektā paveikto. “Projekta dalībnieki ir izstrādājuši noderīgus materiālus valodu skolotājiem nodarbību gatavošanā tālmācībā. Tīmekļvietnē Teachersinthedistance.eu valodu skolotājiem ir iespēja moduļa veidā apgūt gan izstrādāto metodoloģiju, gan iepazīties ar vadlīnijām, kā vadīt valodu nodarbības tālmācībā, kā arī iepazīties ar rīku lietošanas pamācībām. Portālā ir pieejami valodu stundu ieraksti, kā arī īpašs inovatīvs meklētājs, ar kura palīdzību jebkurš skolotājs, portāla lietotājs, var atrast sev piemērotu rīku no projektā apkoptajiem vairāk nekā 200 rīkiem un vietnēm, kas būtu atbilstošs iecerētajam stundas uzdevumam. Visi izstrādātie materiāli skolotājiem ir pieejami bez maksas,” stāsta projekta vadītāja Latvijā S. Sviķe. 12. maijā VeA TSF pedagogi organizēja tiešsaistes semināru, kurā teju 100 dalībniekus – dažādu valodu skolotājus no visas Latvijas – iepazīstināja ar projekta rezultātiem: tīmekļvietni, metodoloģiju, vadlīnijām, kā arī dalījās ar labās prakses piemēriem un projektā īstenošanas gaitā atklātajiem “atradumiem” angļu, vācu, spāņu, franču, latviešu, krievu valodas nodarbību gatavošanā. VeA rektors prof. Kārlis Krēsliņš ir gandarīts ar īstenotā projekta rezultātiem un izstrādātajiem materiāliem, kas tapuši kopā ar TSF kolēģiem un pedagogiem no partneru organizācijām. Projektā izstrādātie materiāli būs noderīgi jebkuram valodas skolotājam stundu gatavošanā tālmācībā. Projektā iesaistītie dalībnieki aicina apmeklēt tīmekļvietni un izmantot izstrādātos materiālus, lai atvieglotu valodu mācīšanas darbu un radītu interesantas un saistošas valodu stundas skolēniem un studentiem. Kontaktinformācija: S. Sviķe, e-pasts: silga.svike@venta.lv
Autors Reinis Hartmanis 21 apr., 2021
Ventspils Augstskolas Mūžizglītības centrs sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru turpina īstenot mācības bezdarbniekiem un darba meklētājiem. Mācības notiek tiešsaistē un tās apgūst ne tikai ventspilnieki, bet arī kursanti no Kuldīgas, Talsiem un Saldus. Ņemot vērā, ka valstī izsludināto ierobežojumu dēļ pieaugušo mācības klātienē īstenot ir aizliegts, Mūžizglītības centrs Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotā projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” ietvaros bezdarbniekiem un darba meklētājiem piedāvā apgūt vairākas neformālās izglītības programmas attālinātā režīmā. Šogad jau noslēgtas vācu valodas mācības apvienotajai Ventspils un Talsu kursantu grupai, savukārt iesākta datorzinību mācību programma, kuru apgūst kursanti gan no Ventspils, gan Saldus un Kuldīgas. Projekta ietvaros kursantiem saskaņā ar projekta nosacījumiem tiek nodrošinātas ne tikai bezmaksas mācības, bet arī stipendijas izmaksa. Neskatoties uz ārkārtējā stāvokļa ieviestajiem ierobežojumiem, 2020.gadā kopumā Mūžizglītības centrā neformālās izglītības programmas apguva 79 kursanti – pieprasītākā bijusi angļu valodas un datorzinību apguve, bet īstenotas tikušas arī vācu valodas un valsts valodas mācības. Savukārt 2021. gadā Mūžizglītības centrs paplašinājis savu piedāvājumu, piesakot tādas neformālās izglītības programmas kā “Web risinājumu izstrāde”, “Jaunākās prezentāciju sagatavošanas metodes” un “Digitālais mārketings”. Saziņai ar Ventspils Augstskolas Mūžizglītības centru lūdzam izmantot e-pastu mic@venta.lv , savukārt ar aktualitātēm iespējams iepazīties Ventspils Augstskolas mājas lapā: https://venta.lv/muzizglitiba/aktualitates/ .
Autors Reinis Hartmanis 11 janv., 2021
Šā gada pirmajā darba nedēļā (no 4. līdz 8. janvārim) Ventspils Augstskolas TSF docētāji Guntars Dreijers, Silga Sviķe, Sintija Ozoliņa un Jānis Veckrācis piedalījās Erasmus+ starptautiskā projekta "Teachers in the distance" (TID) tiešsaistes mācībās par valodu mācīšanu tiešsaistē, ko organizēja Oulu pieaugušo izglītības centra-koledžas (Somija) pasniedzēji. Kopā ar projekta pārstāvjiem no Igaunijas, Polijas, Somijas un Čehijas intensīvās nodarbībās praktiski tika apgūta dažādu digitālo rīku izmantošanu un iespējas svešvalodu nodarbību izstrādē. Visi dalībnieki darbojās praktiski starptautiskās darba grupās un izstrādāja valodu stundu plānu paraugus, kas tika prezentēti piecās dažādās lietotnēs, kas nodrošina videozvana funkciju. Tika novērtēta dažādu lietotņu efektivitāte lasīšanas, klausīšanās, rakstīšanas un citu prasmju apguvei. Vērtīga bija savstarpējā pedagogu dalīšanās jau uzkrātajā pieredzē par vairāk nekā simts dažādu digitālo rīku izmantošanu attālinātajā darbā. Projekta noslēgumā šā gada pavasarī Polijas partneris - Žešovas Informācijas tehnoloģiju un vadības universitāte izstrādās platformu, kurā būs apkopoti dažādi materiāli, vadlīnijas un metodoloģija valodu pedagogu atbalstam tālmācībā. Erasmus+ KA2 projekts Nr. 2018-1-EE01-KA204-047114 “Teachers in the distance”
Share by: