Blog Layout

Ventspils Augstskolā aizvadīta konference “Rītdienas augstskola”

dec. 11, 2020

10. decembrī norisinājās Ventspils Augstskolas (VeA) starptautiskā konference “Rītdienas augstskola” (University of Tomorrow). Paralēli notika Modernizācijas konference, kas VeA norit pirmo reizi, un Ziemassvētku konference, kas ir ikgadējs zinātniskās darbības notikums augstskolā. Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, “Rītdienas augstskola” norisinājās attālinātā formātā, kas deva iespēju ikvienam interesentam sekot līdzi konferences gaitai.


“Rītdienas Augstskola” tika atklāta ar VeA rektora profesora Kārļa Krēsliņa ievadvārdiem, atzīmejot VeA izaugsmi gan studiju procesa modernizācijas, gan zinātniskās darbības virzienā. Konferences ievadā tika pasniegta arī profesora Andra Klausa stipendija, kuras mecenāts Mārtiņš Lauva atzina, ka izvēlēties stipendiātu šogad bijis ļoti sarežģīti, jo visi kandidāti bijuši stipendijas cienīgi. Pieņemot lēmumu, stipendiju saņēma VeA Tulkošanas studiju fakultātes studente Agate Freiberga.


Konferences pirmajā daļā tika runāts par studiju kvalitāti, tās uzraudzību un pārvaldību augstākās izglītības iestādēs, mācību metodēm un akadēmiskā personāla izaugsmi. Tāpat, skatītāji tika iepazīstināti ar projektu “Ventspils Augstskolas studiju programmu satura kvalitātes pilnveide, resursu izmantošanas efektivitātes uzlabošana un labākas pārvaldības nodrošināšana” izpildi. Jāatzīmē, ka minētā projekta ietvaros arī norisinās šī konference. Par šī projekta aktualitātēm vairāk stāstīja VeA Zinātņu un attīstības daļas vadītājas vietniece Maija Cēbere. Savukārt Biznesa augstskolas Turība prorektore asoc. prof. Daina Vasiļevska dalījās ar Turības pieredzi labas pārvaldības un studiju kvalitātes nodrošināšanā. Visiem docētājiem noteikti ir vērts iepazīties ar RSU Pedagoģiskās izaugsmes centra direktores asoc. prof. Noras Jansones - Ratinikas uzstāšanos, kas pārskatīja dažādas mācību metodes un pielietošanas iespējas studiju procesā, īpaši akcentējot attālinātās studijas. Jāatzimē, ka attālinātais studiju modelis caurvija visas konferences programmu. Pirmo daļu noslēdza Izglītības un zinātnes ministrijas Struktūrfondu departamenta vecākā eksperte Brigita Kukjalko, kas prezentēja gaidāmās pārmaiņas akadēmiskās karjeras ietvarā. Šīs pārmaiņas sola sakārtot akadēmiskā personāla amatus un to sadalījumi.



Konferncei turpinoties, skatītāji varēja izvēlēties vai turpināt sekot līdzi Modernizācijas konferencei vai pieslēgties VeA zinātniskajam notikumam - Ziemassvētku konferencei. Tie kas izvēlējās pirmo, dzirdēja 9 dažādas prezentācijas par attālināto studiju pieredzi, to uzlabošanas iespējām un izaicinājumiem, ar kuriem saskaras gan docētāji, gan studenti. Līdztekus šīm tēmām, VeA rektors ieskicēja jaunā doktorantūras modeļa ieviešanas izpildi VeA. VeA Mācību daļas eksperti Gints Dreifogels, Toms Urdze un Ivo Čapiņš prezentēja šobrīd pieejamos attālināto studiju rīkus VeA. Jaunievēlētā VeA Studentu padomes priekšsēdētāja Lāsma Lubāne analizēja studentu aptaujas rezultātus par tehnisko nodrošinājumu attālināto studiju procesam, nonākot pie secinājuma, ka VeA studenti ir apmierināti ar augstskolas tehnisko bāzi, taču atsevišķi uzlabojumi vēl ir veicami. Konferencē piedalījās arī studiju programmas “Jaunuzņēmumu vadība” direktora vietnieks Guntis Čoders, stāstot par koučingu un kompetenču izglītības nozīmību. Kā zināms, kompetencēs balstīta izglītība ir viena no tēzēm, kas nacionālā mērogā izskanējusi daudz, tāpēc bija interesanti dzirdēt šī modeļa realizēšanu dzīvē programmā “Jaunuzņēmuma vadība”. Pateicoties attālinātajam konferences formātam, bez tāliem ceļojumiem piedalīties tajā varēja arī profesors Martins Vaigunijs (Martin Waiguny), kurš ir Kremsas Lietišķo zinātņu universitātes  starptautisko studiju programmu direktors. Profesors dalījās pieredzē par attālināto studiju īstenošanu VeA sadarbības universitātē Kremsā, un ieteica konkrētas lietas, kuras varētu pārņemt arī VeA. Savukārt no Turcijas Bursas Tehniskās universitātes “Rītdienas augstskolā” piedalījās divi Tulkošanas studiju fakultātes (TSF) vieslektori - Goksels Ozturks (Goksel Ozturk) un Murats Bairaks (Murat Bayrak), kuri salīdzināji tradicionālo klātienes studiju procesu ar esošo situāciju, kā arī iezīmēja izaicinājumus attālinātajās valodniecības studijās. Turpinot valodniecības virzienu, TSF dekāns Artūrs Viļums prezentēja divus digitālās pētniecības rīkus lingvistikā, kurus sākoties jaunajam studiju formātam studenti izmanto arvien biežāk. Arī VeA IT fakultāte tika pārstāvēta konferencē. Tās dekāns Vairis Caune sniedza ieskatu fakultātes ikdienā un tajā, kā pašlaik tiek organizētas studijas, kādi tiešsaistes rīki palīdz tām notikt un kā pareizi virzīties uz priekšu, lai studiju process nezaudētu kvalitāti attālināto mācību laikā. Konferences noslēdzošā uzstāšanās bija no IT fakultātes docētāja Hesusa Cazaresa (Jesus Cazares), kurš runāja ar personīgo motivāciju studentiem un arī docētājiem pielāgoties jaunajam formātam un rast arvien labākus risinājumus mācību kvalitātes uzlabošanai.

Ziemassvētku konference pulcēja VeA pētniekus un zinātniekus, lai gada nogalē atskatītos uz paveiktajiem sasniegumiem. Iepazīstinot kolēģus, studentus un citus interesentus ar savu pētījumu rezultātiem – gan teorētiskajiem, gan praktiskajiem - konferencē piedalījās desmit Ventspils Augstskolas pētnieki. Referātos pārstāvētās jomas bija dažādas - inženierzinātnes, dabaszinātnes, valodniecība un tulkojumzinātnes, kā arī ekonomika un uzņēmējdarbība. Konferences vadmotīvs bija attīstība un nākotnes redzējums, ko veiksmīgi akcentēja Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra (VSRC) direktora  Alekseja Klokova referāts “Kosmosa centrs Latvijā un kosmosa nozares attīstība”, sniedzot vīziju par VSRC tālāku attīstību, savukārt attīstības perspektīvu tālāk analizēja VSRC vadošais pētnieks Manfrēds Šneps- Šneppe. VSRC pētnieks Vladislavs Bezrukovs uzstājās ar diviem referātiem - vienā no tiem viņš pastāstīja par aktualitātēm VSRC radionovērojumos, un otrais “Friendyno- mazas jaudas ģenerators ar lineāru rotora kustību”- par saviem praktiskajiem pētījumiem. Arī VSRC jauno pētnieku- elektronikas inženieru Andreja Dzelmes un Emīla Vēvera referāts “Mobilās ierīces lādētājs velisopēda ģeneratoram” vēstīja par praktiska pētījuma rezultātiem, vienlaikus pierādot jauno pētnieku prasmi veikt un patstāvīgi prezentēt savus pētījumus. IT fakultātes docētājs Hesus Cezares uzztājās arī šajā konferences daļā, prezentējot savu referātu “Metode pa daļām definētu funkciju sastāvam”. Interesantus un aktuālus pētījumus prezentēja arī visu trīs VeA fakultāšu pārstāvji. Ekonomikas un pārvaldības falkultātes (EPF) vieslektore Valentīna Semakina prezentēja ar līdzautoru VSRC vadošo pētnieku profesoru Sergeju Hiļķeviču sagatavoto referātu “Dinamiskie stohastiskie vispārīgā līdzsvara modeļi”, savukārt TSF pārstāvji Baiba Egle un Ralfs Raitis Vecmanis uzstājās ar referātu “Latviešu zinātnes valodas datu bāze - izstrāde un saturs”. Īpaši aktuāls šī brīža situācijas kontekstā bija noslēdzošais TSF vieslektores Elizabetes Kadakovskas referāts “Medicīnas un tulkošanas zinātņu mijiedarbība”. Konference viesa optimistisku skatu uz VeA pētniecību un prieks ka tajā satikās gan pieredzējušie, gan jaunie VeA pētnieki. 

Konferences ieraksts

Dalīties ar ziņu

Citi jaunumi

Autors Rota Rulle 02 maijs, 2024
24. aprīlī ierastais studiju process Ekonomikas un pārvladības fakultātē tika aizstāts ar kopīgu, rodošu aktivitāti visiem 1.-3. kursa studējošajiem kopā. Studenti piedalījās biznesa ideju hakatonā “ Start up your business here ”. Paralēli Ventspils Augstskolai, šāds hakatons norisinājās arī Erasmus+ projekta “ENDORSE” partneruniversitātēs Austrijā Kremsā, Polijā University of Lodz, Midsweden university Zviedrijā. Katrā no valstīm tiek atlasītas 3 labākās komandas, lai tās pēc mēneša sacenstos starptautiskā finālā un labākā komanda no katras valsts iegūtu galveno balvu - braucienu uz Kremsas Lietišķo zinātņu Universitāti Austrijā. Ventspils Augstskolas žūrijas pārstāvji kā labākās komandas atzina “InnoStow” no “Biznesa vadības” 1. kursa, “Cramp In Hands” no “Jaunuzņēmumu vadības” 2. kursa, kā arī komandu “VenMar” no “Biznesa vadības” 1. kursa. Paldies komandu mentoriem no Business Academy, VATP, GreenTechCluster un VeA par vērtīgiem ieteikumiem, iedvesmu un palīdzību studentu ideju attīstīšanā. Paldies mūsu lieliskajiem studentiem par aizrautību, zināšanām un uzdrīkstēšanos! Pasākums tiek rīkots Erasmus+ projekta “ENDORSE” ietvaros un finansēts no Eiropas Komisijas līdzekļiem.
Autors Rota Rulle 29 apr., 2024
Piektdien, 26. aprīlī, aizsardzības ministrs Andris Sprūds Ventspils Starptautiskajā radioastronomijas centrā, kur tikās ar Ventspils Augstskolas rektoru Andri Vaivadu. Tikšanās laikā tika parakstīts sadarbības līgums, atjaunojot sadarbību starp VeA un Aizsardzības ministriju, kas tika izveidota 2021. gadā. “Latvijas zinātnieku pieredze un zināšanas, kā arī Irbenes radiostacijas centra kapacitāte un jauda ir apliecinājums Latvijas kosmosa tehnoloģiju attīstības potenciālam. NATO un Eiropas Savienības dienaskārtībā arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta kosmosa tehnoloģiju ietekmei uz drošību. Mūsu šodien noslēgtā vienošanās iezīmē kopīgu apņemšanos tupināt sadarbību starp aizsardzības un zinātnes nozarēm kosmosa tehnoloģiju jomā,” norāda aizsardzības ministrs Andris Sprūds. Lai nodrošinātu zinātnisko kapacitāti un ar kosmosa jomu saistīto projektu attīstību Latvijā tikšanās laikā tika pārrunāta sadarbības veicināšana starp Aizsardzības ministriju un Ventspils Augstskolu Eiropas Savienības un NATO Zinātnes un tehnoloģiju organizācijas ( NATO Science and Technology Organization, NATO STO ) programmu ietvaros. Tāpat abas amatpersonas pārrunāja potenciālo sadarbību Nacionālo bruņo spēku karavīru apmācībā sakaru un komunikācijas jautājumos. Vienlaikus Andris Sprūds reģionālajā vizītes laikā apmeklēja Ventspili un Ventspils novadu, kur viesojās Ventspils valstspilsētas pašvaldības domē un tikās ar Ventspils pilsētas un Ventspils novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas pārstāvjiem. Foto: Aizsardzības ministrija
Autors Rota Rulle 29 apr., 2024
2024. gada 27. aprīlī norisinājās pirmais Ventspils Augstskolas studentu "Airsoft" turnīrs. Airsoft ir aizraujošs sporta veids. Tajā izmanto reālu šaujamieroču kopijas, kas munīcijas vietā izmanto plastmasas bumbiņas. Šo sporta veidu parasti spēlē komandās, sekojot organizatora veidotam scenārijam. Komanda sastāv no pieciem cilvēkiem. Reizē uz spēles laukuma atradās divas komandas, kas cīnījās savā starpā. Pirmās spēles tika spēlētas ar "karoga" jeb " Capture the flag " režīmu, kur katrai komandai teritorijas centrā atradās karogs, kurš jānogādā savā bāzē. Tā komanda, kas pirmā nogādātu karogu līdz bāzei, uzvar iegūstot trīs punktus. Ja dalībnieks nesot karogu tiek sašauts, tad karogs tiek nomests zemē un to tālāk var aiznest tikai dzīvs komandas biedrs. Vērts atzīmēt, ka tiklīdz kāds dalībnieks tika sašauts, tam bija jāpaceļ roka un jādod zīme jeb jāsaka, ka tas ir sašauts. Tādā veidā signalizējot, ka dalībnieks ir izstājies, lai pretinieku komanda lieki nešautu pa šo, jau izstājušos, dalībnieku. Katrs spēles ilgums bija divas minūtes. Ja karogs tika izkustināts, taču neaiznests līdz bāzei, tad tika piešķirts viens punkts komandai. Ja tika "izšauti" visi pretinieku komandas dalībnieki, tad arī tika piešķirts viens punkts. Savukārt, ja komanda paņemtu pretinieku komandas karogu, tad tā komanda zaudē vienu punktu. Ar šādu spēles režīmu tika izspēlētas tikai pāris spēles, jo spēles režīms kļuva balstīts principā tikai uz dalībnieku fiziskām spējām jeb spēju pēc iespējas ātrāk aizskriet un savākt karogu pat bieži neizmantojot ieroci. Tāpēc šo spēļu punkti netika skaitīti kopā. Lai panāktu pēc iespējas godīgāku spēli un punktu novērtējumu, kā arī lai tiktu aktīvi izmantoti ieroči, tika izveidots jauns režīms. Šajā spēles režīmā visa spēle balstījās uz šaušanu. Iegūtie punkti bija nošauto spēles dalībnieku skaita starpība. Tas ir - ja vienai komandai tika nošauts viens komandas biedrs, bet otrā četri, tad komanda kurā palika visvairāk dzīvo dalībnieku iegūst punktus kā starpību. Šajā gadījumā trīs punktus. Ja spēlēs rezultātā izveidojās vienāds nošauto dalībnieku skaits, tad neviena komanda neieguva punktu. Katra komanda bija izspēlējusi pret katru komandu, tādā veidā iegūstot godīgu rezultātu un vietu sadalīšanu. Dalībnieki reģistrējās iepriekš norādītā pieteikšanās anketā, norādot visu dalībnieku vārdus, uzvārdus un komandas nosaukumu. Kopā turnīrā piedalījās 35 cilvēki, jeb 7 pilnas komandas. Pirmo vietu turnīrā ar lielu punktu pārsvaru guva komanda ar nosaukumu "BA". Otro vietu turnīrā ar divu punktu pārsvaru no trešās vietas, ieguva komanda ar nosaukumu "If you shoot us you are g**". Trešo vietu turnīrā ieguva komanda ar nosaukumu "Pēdējā brīža komanda". Pasākuma galvenais organizators Igors Šaters atzīst, ka ļoti paveicās ar laikapstākļiem, tā kā spēles norisinājās ārā un daļēji iekštelpās. Laiks bija ļoti silts un spīdēja saule, kas nodrošināja ne tikai raitas spēles, bet arī labu garastāvokli visiem dalībniekiem. Liels paldies @windawaairsoft par uzņemšanu un perfektu turnīra novadīšanu. Visi turnīra dalībnieki bija emociju pilni. Šis aktīvās atpūtas spēles veids izraisīja milzīgu adrenalīna uzliesmojumu studentos, kas ir ļoti vajadzīgs studentu dzīvē, uzturot balansu starp mācībām un atpūtu. Paldies Studentu Padomei par doto atbalstu un Ventspils Augstkolas mārketinga daļai par sagādātajām balviņām. Kā arī paldies "Kreklu Bode" par ilgstošo sadarbību un sagādātajām dāvanu kartēm pirmās vietas ieguvējiem. Liels paldies arī Kultūras Centram par finansiālu atbalstu, lai pasākums varētu notikt.
Autors Rota Rulle 26 apr., 2024
No 7. līdz 9. maijam ikviens Ventspils Augstskolas students, pasniedzējs un darbinieks tiek laipni aicināts iepazīt dažādās kultūras, kuru pārstāvjus ik dienas sastopam augstskolas gaiteņos. Ārzemju studenti un pasniedzēji no 9 dažādām valstīm prezentēs savu kultūru un lauzīs mītus par Francijas, Ukrainas, Vācijas, Indijas, Nigērijas, Ganas, Brazīlijas, Spānijas un Meksikas kultūru īpatnībām. Pasākuma laikā studenti un pasniedzēji iepazīstinās ar savas valsts kultūru un tradīcijām, izklaidēs klausītājus un sniegs iespēju doties arī gastronomiskos ceļojumos, cienājot ar savas valsts tradicionālajiem ēdieniem un dzērieniem. PROGRAMMA 7. maijs Indija 15:05 -15:30 Nigērija 15:40 - 16:10 Brazīlija 16:15 - 17:00 8. maijs Gana 15:05 -15:30 Meksika 15:40 - 16:10 Spānija 16:15 - 17:00 9. maijs Ukraina 15:05 -15:30 Vācija 15:40 - 16:10 Francija 16:15 - 17:00 Tiekamies!
Autors Rota Rulle 25 apr., 2024
🎓Vai Tu meklē studiju programmu, kas mainīs tavu skatījumu uz izglītību un uzņēmējdarbību? 👨‍🎓 Vai Tu: 🔹 Aizraujies ar uzņēmējdarbību; 🔹 Vēlies nepārtraukti uzlabot savas prasmes un kompetences; 🔹 Esi mērķtiecīgs/-a; 🔹 Vēlies justies tā, ka tavam viedoklim ir nozīme un ietekme; 🔹 Gribi radīt vērtību apkārtējiem cilvēkiem; 🔹 Vēlies iegūt pilnvērtīgu CV jau studiju laikā. Business Academy ir jaunuzņēmumu vadības bakalaura programma angļu valodā, kas balstās uz inovatīvām Somijas studiju metodēm, kur uzmanība nav tikai uz grāmatām, lekcijām vai eksāmeniem, bet gan darbošanos praktiski un mācoties no jomas speciālistiem. Lai dotu tev ieskatu studiju programmas ikdienā, Business Academy rīko BOOTCAMP 2024 , kur 3 dienu laikā Ventspilī Tu varēsi piedzīvot praktisko izglītību, izjūtot, kā ir mācīties no realitātes. 3 dienu laikā Tu: 🔹 Mācīsies no nozares profesionāļiem; 🔹 Radīsi reālistiskus risinājumus; 🔹 Pieredzēsi, kā īstenot savu ideju; 🔹 Atklāsi savu potenciālu un radošumu; 🔹Paplašināsi un veidosi savu iespēju un sadarbības loku. Lai piedalītos nometnē, tev būs jāpiedalās arī Day0 atlases kārtā 18. Maijā Startup House Rīgā , kur gūsi ieskatu jaunuzņēmumos un Business Academy. 👉 Piesakies un parādi, ko tu spēj! https://bit.ly/babootcamp2024 📅 KAD - 14. - 16. JŪNIJS 📍 KUR - Ventspils Augstskola 💰BEZ MAKSAS! 📝PAPILDUS INFO - https://businessacademy.lv/en/bootcamp-2024/
Autors Rota Rulle 25 apr., 2024
10. aprīlī aizvadījām Karjeras dienu 2024, kur dienas pirmajā daļā 59 “ēnas” kopā ar studentiem devās uz lekcijām sev interesējošā studiju programmā, iepazina pasniedzējus, studentus, augstskolas telpas un piedāvātās iespējas. Dienas otrajā pusē gan esošajiem, gan topošajiem studentiem bija iespēja iepazīt uzņēmumus, to darbības sfēras, aprunāties ar pārstāvjiem un, iespējams, atrast prakses vai pat darba vietu. Lielu paldies vēlamies teikt AE Partner, Acolad, Tilti Multilingual - Tulkošanas birojs Rīgā, Ventspils valstspilsētas pašvaldības domei, Bucher Municipal Latvia, Digi Media, Accenture, TestDevLab, VK Tranzīts un HansaMatrix par ieguldījumu VeA karjeras dienas īstenošanā! 
Citas ziņas
Share by: